Cuma, 18 Ocak 2019

EMİRDAĞ BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Emirdağ Belediyesi Zabıta ekipleri, halk sağlığının korunması adına kontrollerini sürdürüyor.

Emirdağ Belediyesi Zabıta Ekipleri, Emirdağ İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı'na bağlı ekiplerle  birlikte, ilçedeki ekmek fırınlarını denetlediler. Halk sağlığının korunması adına yapılan denetim sırasında ekipler; satılan ürünlerin fiyat etiketlerinin olup olmadığını, üretim,satış ortamının ve çalışanların hijyen kurallarına uygun olup olmadığını, fırınlarda satılan ürünlerin üretim, son kullanma tarihlerinin, depolama ve üretim koşullarının uygun standartlarda olup olmadığını denetlediler.

 Satılan ekmeklerin gramajlarını kontrol ettiler. Bu doğrultuda halk sağlığına uygun olmayan işletmelere gerekli uyarılar ve yasal işlemler yapıldı.

‘’Halk Sağlığı Adına Denetimler Devam Ediyor’’

Halk sağlığı adına denetimlerinin devam edeceğini belirten Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar  Kargın, "Denetimlerdeki amacımız halkın sağlıklı ve en uygun şartlarda ihtiyaçlarını karşılamalarını sağlamaktır. Bu doğrultuda Zabıta ekiplerimiz denetimlerini devam ettirecekler. Ekmek, simit, börek ve bükme gibi ürünlerde gramaj düşüklüğü oluyor. Bunlara gereken uyarı ve yasal işlemler yapılıyor" dedi.