Salı, 19 Şubat 2019

BAŞKAN KARGIN “FOTOĞRAFLARLA EMİRDAĞ” KİTABININ OLUŞTURULMASI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADI.

Başkan Kargın konuyla alakalı yapmış olduğu açıklamalarda şu ifadelere yer verdi.

EMİRDAĞLILARA ÇAĞRI 

“Belgelerle Emirdağ, Belgelerde Emirdağ , Örnekleriyle Emirdağ Ağzı, Emirdağ Ağzında Atasözleri ve Deyimler, Emirdağ  Türkmen Ağıtları kitaplarından sonra Emirdağ Belediyesi Kültür Yayınlarının altıncısını çıkarmayı planlıyoruz. 

İnternet sitesi yöneticilerimiz,  STK temsilcileriniz, yazar şairlerimiz, kültür adamlarımız , fotoğrafçılarımız, fotoğraf sanatçılarımız başta olmak üzere Emirdağlı Hemşehrilerimizden yardım ve destek bekliyoruz.

Kültür tarihimizi belgelendirmek amacıyla FOTOĞRAFLARLA EMİRDAĞ kitabı çıkaracağız.

Eserler, fotoğrafı kime ait olduğu , fotoğraftakinin ne, kim ya da neresi olduğu fotoğrafı gönderen de belli edilerek gönderilecektir. Bu bilgiler, olduğu gibi kitaba girecektir .

Yer ve zaman belirtilerek gönderilecek hayvancılık, yaylacılık, köy hayatı, Avrupa'ya göç, Avrupa'daki hayatın ilk yılları ... esas olmak üzere kültür değerlerimizi yansıtan fotoğraflar, seçici kuruldan geçirdikten sonra kitaplaştırılacaktır.

Seçilen fotoğraflar, göç ve medeniyet müzemizde değişik ebatlarda olmak kaydıyla sergilenecektir. 

Fotoğrafların Emirdağ Belediyesi Kültür Müdürlüğün'ne elden ya da postayla son teslim tarihi 30 Nisan 2018 pazartesi günü mesai saati bitimidir.

 

İlgi, yardım ve destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi