Pazartesi, 17 Haziran 2019

EMİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI UĞUR SERDAR KARGIN’IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

 

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Engellilerin sadece yılda bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini hatırlatan Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, insanların her gün bir engelli durumuna düşmelerinin de an meselesi olduğunun altını çizdi.

Engelli olmanın, yalnızca engellilerin ve onların ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık problemi olmadığını belirten Başkan Kargın, engelliliğin toplumsal olarak hepimizin çok yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durum olduğunu söyledi.

Başkan Kargın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

"Engellilerimiz de herkes gibi sağlık, çalışma ve eğitim gibi temel hak ve özgürlüklerden yararlanma ve normal bir hayat sürme hakkına sahiptirler. Engelli bireylerin çok önemli temel haklardan biri olan yaşama hakkından da eşitlik içerisinde yararlanabilmeleri yolunda belediyelere önemli görevler düşmektedir. Biz de Emirdağ Belediyesi olarak bir yandan engellilerimize hizmet vermeye çalışırken diğer yandan da sosyal sorumluluk projeleriyle engelsiz bir belediye olma yolunda önemli adımlar atmaktayız. Bugün de yarın da insanlık adına engelli değil, onlara engel olmayalım yeter. Engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok gayret göstermesi temennisiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum."