Pazartesi, 17 Haziran 2019

EMİRDAĞ BELEDİYESİ KONYA GEZİSİ DÜZENLEDİ

Emirdağ Belediyesi Şeb-i Arus Haftası nedeniyle bayanlara özel Konya gezisi düzenledi. Mevlana’nın vuslatının 745. yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma etkinliklerine katılan Emirdağlı bayanlar Şeb-i Arus törenini de izledi.

Emirdağ Belediyesi, kültür hizmetleri kapsamında Konya gezisi düzenledi. Büyük düşünür ve mutasavvıf Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin Hakk’a vuslatının 745’inci yıl dönümü uluslararası anma etkinlikleri kapsamında İlçemizden 5 otobüslük kalabalıkla Emirdağlı Bayanları Konya’ya götürdü. Mevlana’yı anarak, Şeb-i Arus Törenini izlediler.

Emirdağ Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Cavide İYİGÜN ve Yazı İşleri Müdürü Ali ÖZTÜRK’ün katıldığı gezi programında otobüslerle Konya’ya giden kadınlar önce Alâeddin Camii’nde kılınan öğlen namazının ardından Şemsi Tebrizi Türbesi ve Mevlânâ Müzesini gezdi. Emirdağlı bayanlar daha sonra Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen Şeb-i Arus törenini izledi. Gezi programının ardından İlçemize dönen bayanlar kendilerine böyle bir imkân sunduğu için Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN’a teşekkür etti.