Pazartesi, 25 Mart 2019

Başkanın Mesajı

Değerli Hemşehrilerim;
Bulunduğumuz coğrafya; Merkez ve çevresi ile Anadolu’daki bütün tarihi devirleri yaşamıştır.İlçemiz 1867 yılında Aziziye ismiyle ilçe merkezi olmuştur. 18 Temmuz 1931 tarih ve 1851 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 11387 sayılı Kararname ile “Emirdağ” ismini almıştır.
İlçemiz Afyonkarahisar’ın nüfus büyüklüğü açısından beşinci büyük ilçesidir. İlçemizin geçmiş tarihi ile gelecek arasında her alanda köprü kurmak ve içinde bulunduğumuz zamanda Emirdağ’ını daha yaşanabilir bir merkez haline getirmek için çaba harcıyoruz. Bu bağlamda; belediyemizin hizmet kalitesini yükselterek ilçemizin yaşanabilme değerini arttırmak, güler yüzlü, güvenilir, gayretli hizmet sunmak için çaba gösteriyoruz.
Belediye kaynaklarının etkili, ekonomik, verimli ve hukuka uygun olarak elde edilmesi, yönetilmesi, kullanılması, korunması, kötüye kullanılmaması ve her an hizmete hazır bulundurulması için gerekli önlemleri alıyoruz.

Değerli Hemşehrilerim;

Belediye başkanlığı bizim için bir “hizmet etme vesilesi”dir.Doğup büyüdüğümüz ve yaşamımızı sürdürdüğümüz bu ilçeye hizmet etmekten dolayı mutluyum ve şükrediyorum. Söz verdiğimiz gibi dürüst bir yönetim anlayışı ileEmirdağ’da kanunların verdiği yetki ve sorumluluk bilinci ile 2014 yerel seçimlerinde başlayan hizmet yolculuğumuza devam ediyoruz.

Bize bu gücü veren tüm hemşerilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum.


Uğur Serdar KARGIN

Emirdağ Belediye Başkanı